Sivilce (Akne)

Akneli cilt için gerekli kit

3 dk.
Akneli cilt için gerekli kit
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Gençlik, değişim ve yeni deneyimler zamanıdır. Vücudumuzla beraber cildimiz de değişir. Eğer gözünü korkutan akne konusu başını ağrıtmaya başladıysa, okumaya devam et! La Roche-Posay Effaclar Kit ile olan deneyimimizi sana anlatıyoruz!   

Akne, çoğu ergeni etkiler ve geçici bir dönem olarak düşünülse de, ciltte kalıcı izler bırakabilir. Hatta bu durum yetişkinlikte de devam edebilir. Yetişkin aknesi de çok sık karşılaşılan cilt sorunlarındandır. Akne, fiziksel ve psikolojik bir etkiye bile neden olabilir: Endişe, sıkıntı, günlük aktivitelerinin sınırlandırılması... Bu nedenle, akneli cilde iyi bir şekilde eğilmek ve doğru tedavileri uygulamak son derece önemli.

Peki nereden başlamalı?

Temizlik, Temizlik, Temizlik!

Temizlik, Temizlik, Temizlik!

Cildi temizlemek, akneye eğilimi olan yağlı ciltlerde önemli bir adım. Cildin yüzeyindeki yağ elementlerinin fazlası hava ile temasta okside olur ve ciltte parlamaya ek olarak, cildi tahriş edebilir ve kaçınmamız gereken korkunç kısır bir döngü olan daha fazla yağ üretimini destekleyebilir. Temizleme, cildin dengelenmesine ve arınmasına yardımcı olur.

Özellikle akneye eğilim gösteren ciltlerde günlük cilt temizliği oldukça önemlidir. Cildi günlük olarak temizlemek, kirden, yağdan, kalıntılardan arındırmak, gözeneklerin temizlenmesini, cildin daha sağlıklı görünmesini sağlar. Tabii aynı zamanda cilt bakım rutininin diğer adımları için de cildi hazırlar. 

effaclar jel

Akneye eğilimli cilde sahip Cildimveben editörlerinin favorisi La Roche-Posay Effaclar Jel! Cildin fazla sebum üretiminin düzenlenmesini sağlar, cildi temizler, tazelik verir. Aynı zamanda içerisinde yatıştırmaya yardımcı La Roche-Posay termal suyu da bulunuyor. Bu sayede de ciltte kuruluk hissi yaratmadan nazikçe temizliyor. 

Sabun içermeyen formülü ile cildi etkili bir şekilde temizler ve komedojenik değildir, yani gözenekleri tıkamaz. Cilt kusurlarının görünümünü azaltır, gözenekleri sıkılaştırır, cilt görünümünü düzeltir ve cildi matlaştırır. Ayrıca formülünde cilt lekelerinin görünümünü engelleyen ve azaltan içerikler de bulunur.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Nemlendirme ve Düzeltme

Nemlendirme ve Düzeltme

En yağlı ciltlerde bile nemlendirme gerekir. Cilt bariyerinin korunması ve daha etkin olmasını sağlamak önemlidir. Bu nedenle günlük bakımda mutlaka etkili bir nemlendirici olmalıdır. La Roche-Posay'in Effaclar Duo (+) da işte bu özellikleri ile öne çıkıyor. Hem ciltte nemlendirme sağlıyor hem de cilt görünümünün yenilenmesine yardımcı oluyor. Tabii cilt kusurlarının görünümünün azalmasına destek olması da cabası! :)

Ürünü burada inceleyebilirsin

Temizleme ve Nemlendirme Adımları Bir Arada Bu Bakım Kitinde:

effaclar kit

La Roche-Posay Effaclar Akneye Eğilim Gösterebilen Ciltler için Tanışma Kiti, yukarıda bahsettiğimiz 2 favori ürünümüzü içeriyor. Bu bakım kiti, akneye meyilli cilt tipine sahip kişilerin cildine rahatlık hissi veren, cilt kusurlarının görünümünü azaltan ve akne izleri ile savaşan bir kit.

Effaclar Jel Temizleyici, cilt pH'ına saygı göstererek cildin gerilmeden fazla yağdan arınmasını sağlıyor. Effaclar Duo (+) ise yağlı bir his bırakmadan nemlendirir, akne, siyah nokta ve iltihaplı akneyi 24 saat sonra görünür sonuçlarla azaltır! Bu iki ürüne tek bir kit halinde sahip olabilmenin rahatlığı ise bizce onu daha da dayanılmaz hale getiriyor! 😊 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap