Cilt Nemlendirme

3 Adımda Daha Yumuşak Bir Cilde Sahip Olmanın Yolu

3 dk.
3 Adımda Daha Yumuşak Bir Cilde Sahip Olmanın Yolu
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

Kim daha yumuşak bir cilt istemez ki? Elini cildine götürdüğünde meydana gelen sert, sanki kağıt gibi dokusu gibi his herkesi rahatsız eder. Genellikle cildin sertleşmesinin sebebi kuruluk ve nemsizlik olarak biliniyor. Kuruluktan dolayı meydana gelen o sert dokuyu yumuşatmak için cilt bakım rutininde bir takım değişiklikler yapmalısın. Cildinin daha yumuşak görünmesini sağlayacak ve cildini nemlendirerek adeta bebek cildi ipeksi görünmesine yardımcı olacak cilt bakım adımları için okumaya devam et.

Düzenli peeling yap

Düzenli peeling yap

Cildinin daha pürüzsüz olması için düzenli olarak peeling yaparak cildinin yenilenmesini sağlamalısın. Cildin en üst tabakasına nüfuz eden peeling tanecikleri ciltte kontrollü minik soyulmalar yaratıyor. Peeling sonrasında cildin yenilenen dokusunun ne kadar iyi hissettirdiğini görünce sen bile şaşıracaksın.

Cildi yumuşatan peeling önerisi istiyorsan sana L’Oréal Paris Işıltı Canlandırıcı Şeker Peeling’i tavsiye ederiz. Şeker peelingin içeriğindeki üzüm çekirdeği yağ ve şeker tanecikleri cildi nemlendirerek daha pürüzsüz görünmesine yardımcı oluyor. Üzüm çekirdeği yağının içeriğindeki E vitamini cildinin ışıltı kazanmasını sağlayacak. Aynı zamanda doğal kaynaklı üç şeker içeren yapısı da cildimizi besleyerek, gözeneklerin içindeki yağ ve kiri dışarı çıkarıyor. Loreal peelingin içindeki Acai mikro tanecikler, cildin en üst katmanında hafif soyulma gerçekleştirerek cildindeki sert görünümün uzaklaşmasını sağlar.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Kil maskesi ile tanış

Kil maskesi ile tanış

Cildinin daha yumuşak görünmesi ve mevsim geçişlerini daha rahat atlatmak için kil maskesi yapmanı öneririz. Kil maskesini genellikle yağlı ciltlere önerirler. Cildin ve gözeneklerin yoğun bir şekilde temizlenmesini sağlayan kil maskeleri, aslında kuru ve normal ciltler içinde uygun. Önemli olan hangi kil maskesini kullandığın… 

Bize göre cildi en çok yumuşatan ve nemlendiren kil maskelerin başında L'Oreal Paris Saf Kil Detoks Maskesi geliyor. Klasik kil maskelerin aksine, Loreal kil maskesindeki Arı Kil, Montmorillonit Kili, Rhassoul Kili cildini yumuşatarak mineraller bakımından zengin bir bakım sağlıyor. Cildindeki pürüz ve fazla yağlardan arındırıyor ve cilt kusursuzlaştırıcı etkisiyle cildinin daha yumuşak görünmesine yardımcı oluyor. Cildi kurutmadan evde detoks maskesi yapmak istiyorsan cildinin ışıltısını ortaya çıkan Saf Kil Maske ile tanışmalısın. Haftada 2-3 kere kil maskesi yapmak cildinin daha rahat nefes almasına yardımcı olacak ve cilt kaliteni arttırarak yumuşacık görünmeni sağlayacak.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Cildini yumuşatan nemlendiriciler kullan

Cildini yumuşatan nemlendiriciler kullan

Bazı nemlendiricilerin cildinde nasıl yumuşak bir etki bıraktığını biliyorsun… Buna yumuşaklık de, istersen dolgunluk de veya yoğun nemlendirme hissi de. Biz ne demek istediğini gayet iyi anladık ve bu etkiyi verebilecek nemlendiriciyi de çok iyi tanıyoruz. L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı serisindeki gündüz kremi iki tip hyaluronik asit içeriyor. Cildi yoğun bir şekilde nemlendirerek besleme özelliğine sahip olan bu nemlendirici, GKF 20 özelliği sayesinde cildini güneş ışınlarının zararlı etkilerinden koruyarak kurumasına da engel olabiliyor.

Hyaluron Uzmanı Ailesi’ndeki kremlerin en sevdiğimiz özelliği ciltte dolgunluk hissi yaratması. Kremleri düzenli kullanmaya başladığında, elini cildine götürdüğünde cildinin daha yumuşak ve dolgun olduğunu hissedebiliyorsun. Aynı zamanda cildindeki ince kırışıkların azaldığını ve cildinin eskisine göre daha sıkı göründüğünü de fark edersin. Gündüz kremini temiz cildine her sabah uygula ve gün içinde cildinin ne kadar yumuşak göründüğünü hisset.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap