Cilt Bakımı

20'li Yaşlarda Kullanabileceğin En İyi 5 Bakım Ürünü

4 dk.
20'li Yaşlarda Kullanabileceğin En İyi 5 Bakım Ürünü
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

+ Tüm yazıları

20'li yaşlara geldiğinde cilt bakım ürünlerini gözden geçirmelisin. Ergenlik döneminin sonu, yetişkin cilt yapısının başlangıcı olarak görülen 20'li yaşlar cilt bakımı rutini için oldukça önemli. 

20'li yaşların en belirgin özelliği artık cildimizin hyaluronik asit üretimini günden güne azaltması sayılabilir. Bu da cildin eskisi gibi dolgun ve sıkı görünmediği anlamına gelir. Endişelenme, 20'li yaşlarda hyaluronik asit önemli miktarda düşmez. Fakat yine de sen ileriki yıllardaki kusursuz cildini güvence altına almak için cilt bakımında bir takım değişiklikler yapmalısın. 

1- L’Oréal Paris Şeker Peelingi Siyah Nokta Karşıtı – Kivi Tohumu

1- L’Oréal Paris Şeker Peelingi Siyah Nokta Karşıtı – Kivi Tohumu

20'li yaşların başında aynaya baktığında seni rahatsız eden görünümlerden biri de siyah nokta olabilir. Siyah noktalar genellikle 15-16 yaşında başlar ve cilt bakımına göre 20'li yaşlara kadar sarkabilir. Siyah nokta oluşumunun en önemli nedeni gözeneklerine dolan yağ ve kir kalıntıları. Pürüzsüz bir cilde sahip olmak ve siyah nokta temizleme yapmak istiyorsan cildine düzenli peeling yaparak gözeneklerini kirden arındırmalısın.

20'li yaşlarda L’Oréal Paris Şeker Peelingi Siyah Nokta Karşıtı Kivi Tohumu kullanmanı öneririz. Formülündeki kivi tohumu, %100 doğal kaynaklı esmer, sarı ve beyaz şeker gözeneklerini ısıtarak içinde biriken yağ ve kiri dışarı çıkarır. Peelingi kuru ve temiz cildine uygulamalısın. Ilık suyla hafif masaj yaparak cildine peelingi yay. Bu ürünü özellikle siyah noktaların yoğun olduğu T bölgesine sürmeni tavisye ederiz. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

2- Garnier Hyaluronik Aloe Jel

2- Garnier Hyaluronik Aloe Jel

20'li yaşlarda cildini nemlendirmek ve hyaluronik asit desteği sağlamak çok önemli. Erken yaşlarda cildine ne kadar iyi bakarsan ileride erken yaşlanma riskin o kadar az olabilir. 20'li yaşlarında nemlendirici önerisi isteyen okuyucularımıza biz Garnier Hyaluronik Aloe Jel öneriyoruz. 

Garnier Hyaluronik Aloe Jel, formülündeki %96 doğal kaynaklı hyaluronik asit ve aloe vera sayesinde cildi derinlemesine nemlendiriyor, besliyor ve pürüzsüz görünmesine yardımcı oluyor. Garnier nemlendiricini günde iki kere temiz cildine uygulamanı öneririz. Hyaluronik asit içeren cilt bakım ürünleri kullanmak istersen Garnier Hyaluronik Aloe Yüz Yıkama Jeli'ni de bakım rutinine eklemelisin. Cildini tahriş etmeden temizleyen ve gözeneklerinde biriken yağı arındıran bu temizleme jelini çok seveceksin. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

3- La Roche Posay Anthelios Invisible Fluid SPF 50

3- La Roche Posay Anthelios Invisible Fluid SPF 50

Aşırı güneş ışınına maruz kalmak cildinin kurumasına ve güneş lekelerinin oluşmasına meydan oluşturabilir. 20'li yaşlarda en çok yapılan cilt bakım hatalarından biri güneş kremi kullanmamak olabilir! Güneş kremini yanına alıp plajda bir kere sürmek yeterli olmayabilir. Güneş altında zaman geçirirken mutlaka iki saatte bir güneş kremini yenileyerek yüzünü güneş hasarından korumalısın. 

20'li yaşlardaki okuyucularımız bizden en çok yüzde parlama yapmayan ve beyaz iz yapmayan güneş kremi önerisi istiyorlar. Bize göre en iyi ve kullanışlı güneş kremlerinden biri La Roche Posay Anthelios Invisible Fluid SPF 50. Yüksek spektrumlu koruması sayesinde UVA ve UVB ışınlarına karşı cildini koruyan bu güneş kreminin en güzel yanı cildinde ağırlık yapmaması! Varla yok arasında bir his bırakırken, cildini adeta kalkan gibi güneşten koruyan ve suya karşı dayanıklılık sağlayan bu güneş kremini bakım rutinine eklemelisin. 

4- L'Oreal Paris Hyaluron Uzmanı Cilt Dolgunlaştıran Nemlendirici Göz Kremi

4- L'Oreal Paris Hyaluron Uzmanı Cilt Dolgunlaştıran Nemlendirici Göz Kremi

20'li yaşların başında ve sonuna geldiğinde göz çevresi fotoğraflarını mutlaka karşılaştırmalısın. Çünkü 20'li yaşların sonunda artık cildimizde yavaş yavaş ilk kırışıklıklar belirmeye başlar. Genellikle ilk yaşlanma belirtileri de göz çevresinde ortaya çıkar. Göz çevresindeki derimiz oldukça ince olduğu için bu bölge için hassas bir nemlendirme gereklidir. 

20'li yaşlarında olanlar için L'Oreal Paris Hyaluron Uzmanı Cilt Dolgunlaştıran Nemlendirici Göz Kremi'ni öneririz. Formülündeki hyaluronik asit göz çevresinin daha dolgun görünmesine yardımcı olur, besleyici zengin dokusuyla ince kırışık görünümünü azaltır. Hyaluron Uzmanı göz kremi 2 çeşit hyaluronik asidin yüksek konsantrasyonuyla güçlendirildiği için göz çevresinde yoğun nemlendirme ve pürüzsüzleştirme etkisine sahip! 

Editörün önerisi: Cildinde dolgunlaşma ve nemlendirme etkisi görmek istiyorsan L'Oreal Paris Hyaluron Uzmanı cilt bakım ürünleriyle tanışmalısın. Bu ailedeki tüm ürünleri düzenli kullandığında cildinin daha dolgun ve sıkı göründüğünü fark edersin.

5- C vitamini serumu kullan

5- C vitamini serumu kullan

Cildimizde beliren ilk kırışıklıklara nasıl bakım yaptığımız çok önemli! Cilt bakımında cildinin kurumasına izin verirsen kırışıklarının derinleşmesine ve yayılmasına zemin hazırlayabilirsin. Cildine nem ve parlaklık kazandırmak için C vitamini içeren antioksidan serumları kullanmanı öneririz. 

Başlangıç seviyesindeki C vitamini serumlarını günde bir kere kullanman yeterli olacak. C vitamini serumunu uyguladıktan sonra dışarı çıkacaksan mutlaka güneş kremiyle cildini korumalısın. C vitamini içeren bakım ürünleri cildinin aydınlanmasına ve kırışıklıkların azalmasına destek olur. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap